Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Bezpieczne ferie na Warmii i Mazurach

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie spotkali się z przedstawicielami lokalnych mediów aby porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas rozpoczynających się na Warmii i Mazurach ferii. Podczas spotkania funkcjonariusze poruszyli kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz profilaktyki prewencyjnej.

Dzisiaj (18.01.19 r.) przy ulicy Leonharda, w miejscu kontroli autobusów, Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie spotkali się z przedstawicielami lokalnych mediów, aby porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas rozpoczynających się na Warmii i Mazurach ferii.

Na początku mł. insp. Mariusz Tański Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie opowiedział o tym, że policjanci drogówki podczas ferii skupią się na sprawdzaniu stanu trzeźwości użytkowników ruchu, sprawdzą jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa oraz w jaki sposób przewożone są dzieci. Policjanci będą egzekwować przepisy dotyczące ograniczeń prędkości, zareagują na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz przez kierowców względem pieszych. Sprawdzą oświetlenie pojazdu, oznakowanie i wyposażenie. Szczególnym nadzorem obejmą autobusy, którymi dzieci wyruszą na ferie.

O bezpieczeństwie dzieci wyjeżdżających na zimowy wypoczynek i wzmożonych kontrolach autokarów i autobusów przewożących dzieci mówił podczas briefingu Naczelnik Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie Rafał Pudelski. Inspektorzy sprawdzać będą stan techniczny pojazdów, wymagane dokumenty, trzeźwość oraz czas pracy kierowców.

O bezpieczeństwie dzieci wyjeżdżających na zimowy wypoczynek i wzmożonych kontrolach ITD mówili podczas briefingu zorganizowanego w punkcie kontrolnym - See more at: http://www.gitd.gov.pl/dla-mediow/aktualnosci/bezpieczne-ferie-z-inspekcja-transportu-drogowego#sthash.XiNn7m8H.dpuf
O bezpieczeństwie dzieci wyjeżdżających na zimowy wypoczynek i wzmożonych kontrolach ITD mówili podczas briefingu zorganizowanego w punkcie kontrolnym - See more at: http://www.gitd.gov.pl/dla-mediow/aktualnosci/bezpieczne-ferie-z-inspekcja-transportu-drogowego#sthash.XiNn7m8H.dpuf

Następnie głos zabrała podkom. Ewa Szczepanek, ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Opowiedziała zebranym o podjętych działaniach profilaktycznych przeprowadzonych przez policjantów z Warmii i Mazur. Zaznaczyła, że policjanci już od początku roku szkolnego spotykają się z uczniami, przekazując wiedzę na temat bezpiecznych zachowań, a początek roku jest okresem, w którym szczególną uwagę policjanci zwracają na bezpieczeństwo podczas ferii. Policjanci kontrolować też będą miejsca zorganizowanego wypoczynku oraz spotykać się z dziećmi przebywającymi na koloniach zimowych. Funkcjonariuszka zwróciła również uwagę, że nie wszystkie dzieci ferie spędzać na zorganizowanych wyjazdach. Ważne jest, aby również rodzice zwrócili szczególną uwagę na swoje dzieci, tak aby wszyscy bezpiecznie spotkali się po zakończonych feriach.

(kw/rj)

Powrót na górę strony