Elbląg: Wypadek w Jagodnie. Kierowcy! Noga z gazu! - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Wypadek w Jagodnie. Kierowcy! Noga z gazu!

Policjanci z elbląskiego wydziału ruchu drogowego apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Tylko w ciągu jednego dnia od rana funkcjonariusze odnotowali 6 kolizji. Doszło także do jednego wypadku drogowego w podelbląskim Jagodnie.

Osobowe renault kierowane przez obywatelkę Rosji wypadło z drogi i dachowało. Zdarzenie miało miejsce dzisiaj (07.01.2019) około godz. 12:30 w podelbląskim Jagodnie (gm. Elblag). Przyczyną wypadku była prawdopodobnie zbyt duża prędkość, a warunki drogowe wyjątkowo uciążliwe dla kierowców. 35-latka, która kierowała autem nie doznała żadnych obrażeń. Była trzeźwa. Autem podróżowały jeszcze dwie osoby. Jedna z nich (59-letnia kobieta) z podejrzeniem złamania obojczyka, trafiła do szpitala. Utrudnienia na drodze trwały około godziny. Dokumentacja sporządzona na miejscu zdarzenia przez policjantów trafi do sądu, który będzie decydował o odpowiedzialności kierującej za spowodowanie tego zdarzenia.

  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie elbląskim
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie elbląskim
  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie elbląskim
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie elbląskim

Jest bardzo ślisko. Marznący śnieg z deszczem utrudnia warunki do jazdy. Policjanci z Elbląga odnotowali dzisiaj już 6 kolizji. Większość poważnych wypadków, również tych śmiertelnych, spowodowanych jest głównie niedostosowaniem jazdy do warunków na drodze. Oznacza to, że kierowcy mają dostosować prędkość nie tylko do ograniczeń wyznaczonych znakami drogowymi, lecz także w odniesieniu do warunków jazdy. Zgodnie prawem o ruchu drogowym, kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem. Przy dostosowaniu prędkości jazdy, kierowca powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki, między innymi własne predyspozycje psychofizyczne oraz doświadczenia w kierowaniu. 

(js/tm)

Powrót na górę strony