Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warmiński: Wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Kierowca i pasażerka w szpitalu

Na drodze wojewódzkiej nr 507 w powiecie lidzbarskim doszło do wypadku drogowego. Kierujący Fiatem Palio z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni uderzył w drzewo i wjechał do rowu. Ranny w zderzeniu 45-letni kierowca i 72-letnia pasażerka trafili do szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Do zdarzenia doszło dziś (07.01.2019) około południa na drodze wojewódzkiej Orneta – Dobre Miasto. W okolicach miejscowości Lubomino, jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący osobowym Fiatem Palio z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w drzewo i wpadł do przydrożnego rowu. Pojazdem podróżowały 3 osoby. W zderzeniu poszkodowany został 45-letni kierowca i jego 72-letnia pasażerka. Obydwoje z urazami klatki piersiowej zostali przetransportowani do szpitala w Olsztynie.

Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo. W chwili obecnej policjanci wykonują oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu. Ustalane są przyczyny i okoliczności wypadku.

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w okresie zimowym jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W trudnych warunkach, przy śliskiej nawierzchni radzimy jechać wolniej oraz zachowywać bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu.

(mk/tm)

Powrót na górę strony