Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warmiński: Do wyrobu alkoholu potrzebował miodu. 43-latek podejrzany o zniszczenie uli

Orneccy policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna jest podejrzany o zniszczenie 5 uli i kradzież plastrów z miodem. Na skutek zniszczenia uli nie przeżyły dwie pszczele rodziny. Wartość poniesionych strat właściciel pasieki wycenił na kwotę ponad 4 tys. zł. 43-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę (09.12.2018) orneccy policjanci zostali poinformowani o kradzieży, do której miało dojść w jednej z pasiek na terenie gminy. Jak ustalili mundurowi, w noc poprzedzającą zgłoszenie sprawca zniszczył ule i zabrał z ich wnętrza plastry z miodem. Zgłaszający poinformował policjantów, że podobne zdarzenie miało miejsce jeszcze dwukrotnie kilka dni wcześniej (23. i 28.11.2018) Właściciel pasieki oszacował starty na kwotę ponad 4 tys. zł,. Jak ustalono zniszczone zostało 5 uli, z których sprawca zabrał ponad 10 kg plastrów z miodem. W wyniku zniszczenia uli nie przeżyły też dwie pszczele rodziny.

W wyniku podjętych przez policjantów czynności, jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 43-latka. Kiedy mundurowi zapukali do drzwi mieszkańca gminy, mężczyzna w tym czasie porcjował plastry z miodem, przygotowując je do wyrobu alkoholu.

Mieszkaniec gminy trafił do policyjnej celi. W momencie zatrzymania mężczyzna był pijany. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, do których się przyznał. Teraz za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(mk/tm)

  • Zatrzymany mężczyzna
    Zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony