Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: ,,Paczka na gwiazdkę’’ z węgorzewskiej komendy

O czym marzy każde dziecko spędzające święta w szpitalu? Odpowiedź jest prosta, o zdrowiu. Jednak tego nie jesteśmy w stanie im dać, ale możemy pomóc choć na chwilę zapomnieć o bólu i zmartwieniach. Właśnie taki cel przyświecał węgorzewskim policjantom, którzy wspólnie z Młodzieżową Radą Miejską w Węgorzewie włączyli się w akcję ,,Paczka na gwiazdkę”. Wśród prezentów, które zostaną przekazane dzieciom z oddziałów onkologicznych i neurochirurgicznych, znajdują się m. in. słodycze, zabawki, książki, pościel oraz sprzęt elektryczny.

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy dawanie prezentów sprawia nam szczególną radość. Wyrazem tego jest włączenie się policjantów oraz pracowników cywilnych węgorzewskiej komendy wspólnie z Młodzieżową Radą Miejską w Węgorzewie do akcji ,,Paczka na gwiazdkę”. Jest to już V edycja tej akcji. Tym razem ma ona na celu pomoc dzieciom z oddziałów onkologicznych i neurochirurgicznych, którzy święta spędzają w szpitalach. Wśród prezentów które w dniach  19 oraz 20 grudnia trafią do szpitali znajdują się słodycze, maskotki, książki oraz gry dla dzieci, jak również zakupiona przez policjantów i pracowników cywilnych węgorzewskiej komendy pościel i sprzęt elektryczny.

Dwaj młodzi chłopcy z wizytą u komendanta

Jak ważna jest edukacja od najmłodszych lat i wpajanie podstawowych zasad jakimi należy się kierować w życiu potwierdzili swoim zachowaniem dwaj chłopcy. Pomimo późnego popołudnia i czekających ich następnego dnia sprawdzianów w szkole oraz znacznej odległości od komendy, postanowili sami (w towarzystwie mamy) przekazać upominki na akcję ,,Paczka na gwiazdkę”. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Perłach włączyli się aktywnie w pozyskanie prezentów dla chorych dzieci, ponieważ wiedzą co znaczy pobyt w szpitalu. Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie podziękował chłopcom i pogratulował mamie wzorowego wychowania pociech. Goście otrzymali od komendanta elementy odblaskowe w postaci smyczy i czapeczek, mogli również przez chwilę poczuć się jak szef węgorzewskiej policji zasiadając w jego fotelu.

(af/rj)

Powrót na górę strony