Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Górowo Iławeckie: Siekierą uszkodził skutery przyszłego zięcia. Powód? To alkohol, który szumiał w głowie

Policjanci zatrzymali 53 - latka, który w mieszkaniu awanturował się z partnerem swojej córki. Mężczyzna najpierw groził 20 - latkowi pozbawieniem życia. Następnie swoją agresję przeniósł na należące do niego skutery, które zniszczył siekierą. Teraz mieszkaniec gm. Górowo Iławeckie odpowie przed sądem za uszkodzenie mienia i groźby karalne.

W czwartek (29.11.18) wieczorem policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z miejscowości w gminie Górowo Iławeckie. Tam nietrzeźwy 53 – latek, miał po awanturze z partnerem swojej córki niszczyć jego 2 skutery. 53 – latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi.

Następnego dnia (30.11.18r.), 20 - letni właściciel skuterów złożył zawiadomienie o uszkodzeniu mienia na łączną wartość strat wynoszącą 2 tysiące  złotych i groźbach karalnych.  W trakcie składania wyjaśnień właściciel skuterów powiedział, że w pewnym momencie między mężczyznami doszło do nieporozumienia słownego, które później „przyszły teść” chciał przerodzić w rękoczyny. Kiedy został powstrzymany przez innych domowników, swoją złość i agresję wyładował na 2 skuterach „przyszłego zięcia”. 53-latek za pomocą siekiery uszkodził 2 jednoślady (uszkodzone m.in. siedziska, lusterka). W przypadku tych dwóch przestępstw, zawiadomienie pokrzywdzonego jest niezbędne do podejmowania przez policjantów dalszych kroków. 

W piątek, (30.11.18r.) 53 - latek usłyszał 2 zarzuty tj. uszkodzenia mienia i gróźb karalnych. Mężczyzna przyznał się i powiedział, że to dlatego, bo się „zdenerwował i alkohol szumiał mu w głowie”.

Za popełnione przestępstwa, 53 - letniemu mieszkańcowi gminy Górowo Iławeckie grozi kara
do 5 lat pozbawienia wolności. 

mk/kw

 

Powrót na górę strony