Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Uszkodził cztery samochody. 18-letni mieszkaniec Kolna został zatrzymany i usłyszał zarzuty

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Kolna podejrzanych o uszkodzenie czterech samochodów osobowych na terenie Pisza. Jak ustalili śledczy, to jeden z nich poprzebijał opony w samochodach i porysował karoserię nożem kupionym wcześniej w piskim markecie. 18-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (19 października br.) do piskiej komendy zgłosił się mężczyzna informując, że nieznany mu sprawca poprzebijał cztery opony w jego pojeździe marki Audi zaparkowanym przed blokiem.

Patrol natychmiast pojechał na miejsce. W rozmowie ze świadkiem zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że sprawcy poruszali się pojazdem marki Toyota Yaris koloru niebieskiego. Świadek zapamiętał też początkowe numery rejestracyjne tego pojazdu. Sugerowały one, że sprawcami mogą być mieszkańcy Kolna.

Oficer dyżurny piskiej komendy natychmiast powiadomił o tym jednostkę policji w Kolnie. Krótko po przekazaniu tej informacji tamtejsi policjanci zatrzymali opisany pojazd do kontroli drogowej na rogatkach miasta.

Niebieską toyotą jechało dwóch młodych mężczyzn, którzy kategorycznie zaprzeczali, aby wracali z Pisza. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci zaleźli w nim nóż. Sprawa wydała się już przesądzona.

W trakcie dalszych czynności wykonywanych przez piskich policjantów okazało się, że mieszkańcy Kolna uszkodzili jeszcze trzy inne samochody zaparkowane na Osiedlu Wschód. Poprzecinali w nich opony i porysowali karoserie samochodów. Kryminalni dotarli do właścicieli zniszczonych pojazdów, którzy złożyli stosowne wnioski o ściganie sprawców.

W trakcie zebranego materiału dowodowego piscy śledczy ustalili, że sprawcą uszkodzenia samochodów jest 18-letni mieszkaniec Kolna. Nastolatek był trzeźwy. Twierdził też, że nie brał żadnych substancji odurzających. Nie potrafił jednak logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Dodał tylko, że nóż, którym poprzebijał opony, kupił w piskim markecie.

18-latek usłyszał trzy zarzuty popełnienia przestępstwa uszkodzenia mienia na łączną kwotę ponad 2.000 złotych. Czwarty czyn, który popełnił, zakwalifikowany został jako wykroczenie zniszczenia mienia. Było to bowiem przecięcie jednej opony w aucie o wartości 200 złotych.

Mieszkańcowi Kolna grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

asz/in

  • Uszkodzone pojazdy
    Uszkodzone pojazdy
  • Uszkodzone pojazdy
    Uszkodzone pojazdy
Powrót na górę strony