Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Chciał tylko przeparkować. Uszkodził trzy samochody. Miał dwa promile

W Olsztynie na ul.Dybowskiego dzięki reakcji pracowników Straży Uniwersyteckiej zatrzymano nietrzeźwego kierowcę osobowego golfa. Jego lekkomyślność mogła doprowadziła do uszkodzenia trzech pojazdów przy wykonywaniu prostego manewru na parkingu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dzisiaj w nocy (11.10.2018) około godz. 05:15 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy samochodu marki VW Golf. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy zatrzymali pijanego kierowcę. Policjanci ustalili, że 34-letni kierowca golfa najpierw pił alkohol, a następnie postanowił pojeździć samochodem. Tak więc mężczyzna wsiadł do zaparkowanego samochodu, a gdy próbował wyjechać z parkingu uderzył w dwa inne zaparkowane tam samochody. Widząc to pracownicy straży z Kortowa niezwłocznie zareagowali aby uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę. Jak się okazało kierowca golfa miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia po zbadaniu trzeźwości 34-latka dokonali również niezbędnych czynności, aby udokumentować szkody jakie powstały w wyniku bezmyślnego zachowania kierowcy. Jak tłumaczył interweniującym policjantom, chciał "tylko przeparkować swój samochód". Na szczęście w tym przypadku zdarzenie zakończyło się tylko szkodą w mieniu. Mogło się to skończyć zdecydowanie gorzej, gdyby ten kierowca wyjechał poza parking, gdzie byliby inni uczestnicy ruchu drogowego.
 
Apelujemy do wszystkich osób, które są świadkami tak nieodpowiedzialnego zachowania jak wyżej opisane, nie pozostawiały tego bez reakcji. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

(sb/tm)

  • Nietrzeźwy kierujący
    Nietrzeźwy kierujący
Powrót na górę strony