Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Giżycko: Pożar w budynku Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Akcja ratowniczo – gaśnicza, to scenariusz wspólnych ćwiczeń służb

W budynku Komendy Powiatowej Policji w Giżycku wybucha pożar. Ogień pojawia się na górnych kondygnacjach budynku, płonął pomieszczenia. Są ranni i potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń funkcjonariuszy Straży Pożarnej i Policji, jakie zostały zorganizowane przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku.

Manewry służyły temu, aby służby w mieście: straż pożarna oraz policja, przećwiczyły wspólne działanie na wypadek zagrożenia. Według scenariusza w budynku Komendy Powiatowej Policji w Giżycku wybucha pożar. Ogień pojawia się na górnych kondygnacjach budynku. Są ranni i potrzebna jest natychmiastowa pomoc osobom poszkodowanym w wyniku zaistniałego zdarzenia. Głównym zadaniem i celem akcji dla strażaków jest ocena zagrożenia, ewakuacja osób i udzielenie im niezbędnej pomocy przedmedycznej, jak również podjęcie akcji gaśniczej.

Zapraszamy na krótka relacje filmowa z przeprowadzonych ćwiczeń.

 

 

(ich/rj)