Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Wpadł w tarapaty finansowe, zaczął więc oszukiwać

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili oszusta internetowego. 44-letni mężczyzna oferował na aukcjach internetowych cukier, którego już nie posiadał. Działając w taki sposób, oszukał 9 osób na blisko 2.000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Olsztyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli sprawę 44-latka podejrzanego o oszustwa. Mężczyzna na aukcjach internetowych sprzedawał cukier. Logował się z domowego komputera, korzystając z rodzinnego konta aukcyjnego i rachunku bankowego. Policjanci ustalili, że Jacek L. na aukcjach internetowych towar wystawiał od kilku miesięcy. Wówczas z większości transakcji się wywiązywał, nabijając sobie w ten sposób, pozytywne komentarze. Problemy finansowe, jakie spotkały 44-latka spowodowały, że mężczyzna zaczął oszukiwać swoich klientów. Policjanci ustalili 9 osób, które zostały oszukane przez mężczyznę na prawie 2.000 złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty oszustwa. Przyznał się do wszystkich przedstawionych mu czynów i poddał się dobrowolnej karze.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Powrót na górę strony