Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Stanowcza reakcja dzielnicowego uratowała życie mężczyzny

Ochrona życia i zdrowia ludzkiego jest priorytetem w działaniach służb mundurowych. Dwaj dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie dali przykład takiego zachowania. Po otrzymaniu informacji od zrozpaczonej matki, że jej dorosły syn chce sobie zrobić krzywdę, natychmiast zareagowali i uratowali mężczyznę w chwili, gdy ten targał się na własne życie.

Nie znamy powodów jakimi kierują się ci, którzy decydują się na tak dramatyczny krok, jak odebranie sobie życia. Wiemy jednak, że życie to dar, który należy chronić. Mł. asp. Krzysztof Kowalski oraz mł. asp. Paweł Radziński - dzielnicowi z gminy Jedwabno oraz Wielbark, jak co dzień pełnili wczoraj (09.07.2018) służbę na terenie podległych im rejonów służbowych.

Mieszkańcy tych gmin są w posiadaniu bezpośrednich numerów telefonów do swoich dzielnicowych. Korzystając z nich dzwonią do dzielnicowych w różnych sprawach. Czasami są to problemy sąsiedzkie, innym razem potrzebna jest po prostu porada prawna, a czasem chęć zwykłego porozmawiania z kimś godnym zaufania.

Wczoraj okazało się, że jeden telefon do dzielnicowego mł. asp. Krzysztofa Kowalskiego uratował życie 42-letniemu mieszkańcowi gminy Jedwabno.

Do dzielnicowego zadzwoniła kobieta prosząc o pomoc, bo jej syn zamknął się w pokoju i matka obawia się, że może sobie zrobić coś złego.

Dzielnicowi nie zwlekając pojechali do zgłaszającej, po drodze informując oficera dyżurnego macierzystej jednostki, gdzie się udają.

Jak się okazało natychmiastowa reakcja policjantów dzielnicowych uratowała życie 42-latowi. Funkcjonariusze używając siły weszli do zamkniętego pokoju w odpowiednim i nie wiadomo czy nie ostatnim momencie, by uratować życie mężczyzny. Udzielona została mu potrzebna pomoc medyczna.

(esz/tm)

Powrót na górę strony