KWP: Bezpieczniej na Zalewie Wiślanym - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Bezpieczniej na Zalewie Wiślanym

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisał umowę z Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie insp. Tomaszem Klimkiem. Dotyczyła ona przekazania środków na zakup nowego sprzętu dla policji.

Co roku samorząd województwa przekazuje ze swojego budżetu środki na Fundusz Wsparcia Policji. W ubiegłym roku dofinansowanie zostało przeznaczone przede wszystkim na wydatki związane z bezpieczeństwem na drogach. Dzięki wsparciu m.in. naprawiono pojazdy służbowe patrolowe, dokonano przeglądów i legalizacji mierników prędkości czy doposażono warsztat samochodowy.


- Dla poprawy bezpieczeństwa w regionie każde wsparcie jest bardzo ważne – mówił podczas konferencji marszałek Gustaw Marek Brzezin - W tym roku dofinansowanie wynosi 200 tys. zł, a pieniądze zostaną przeznaczone na zakup łodzi motorowej na potrzeby garnizonu warmińsko-mazurskiego. Nowa łódź przyczyni się do zwiększenia liczy patroli wodnych oraz skróci czas dotarcia na miejsce zdarzeń na Zalewie Wiślanym.

 

Sprzęt trafi do Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, ale stacjonować będzie we Fromborku.

 

- W każdej chwili i w razie nagłej potrzeby będzie go można jednak szybko przetransportować w inną część regionu – przyznawał Tomasz Klimek, komendant wojewódzki policji w Olsztynie - Jest to pierwsza łódź w naszym województwie, która doskonale radzić sobie będzie w trudnych warunkach morskich. Chcielibyśmy, żeby ta łódź pojawiła się na naszych wodach jeszcze w tym sezonie turystycznym, ale jesteśmy obwarowani pewnymi przepisami prawnymi.

 

Łączny koszt zakupu wynosi blisko 450 tys. zł.

 

Materiały do pobrania: http://warmia.mazury.media/2018/07/03/podpisanie-umowy-z-komenda-wojewodzka-policji-w-olsztynie/

 

Info:Urząd Marszałkowski w Olsztynie/kw

Powrót na górę strony