Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno, Węgorzewo: Adaptacja zawodowa nowych policjantów

Dziewięcioro policjantów w Szczytnie i ośmioro w Węgorzewie rozpoczęło okres adaptacji w służbie. Funkcjonariusze młodzi stażem pod okiem starszych kolegów będą pełnili służby na terenie powiatów do połowy sierpnia. Każdy z nowych policjantów odbędzie 37 służb, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny na terenie powiatu, do którego zostali delegowani.

Szczytno

Dziewięcioro adeptów sztuki policyjnej rozpoczęło adaptację zawodową w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie. Młodych ludzi powitał Komendant jednostki mł. insp Tomasz Bzymek:

„Wierzę, że służby jakie odbędziecie w najbliższych kilku tygodniach, przygotują Was do odpowiedzialnego wypełniania obowiązków we własnych jednostkach. Podczas adaptacji zawodowej macie możliwość obserwowania i wzorowania się na doświadczeniu Waszych starszych kolegów i koleżanek w mundurach. Życzę Wam owocnego i zadawalającego pobytu na ziemiach powiatu szczycieńskiego.”

Te ostatnie słowa były skierowane szczególnie do sześciu funkcjonariuszy, którzy zostali oddelegowani do Szczytna aż z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Troje świeżo upieczonych policjantów, to funkcjonariusze przyjęci do służby w Wydziale Patrolowo – Interwencyjnym i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. W powitaniu młodych policjantów uczestniczyli także st. asp. Ryszard Kobylański z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie oraz mł. asp. Jakub Sylwestrzak p.o. Naczelnik Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego i Ruchu Drogowego KPP w Szczytnie. Dzięki uprzejmości Komendanta-Rektora insp. dr Marka Fałdowskiego młodzi policjanci będą zakwaterowani na terenie Wyższej Szkoły Policji, natomiast zgodnie z porozumieniem zawartym ze Starostą Szczycieńskim Jarosławem Matłachem, funkcjonariuszom zapewnione zostało także wyżywienie.

  • Policjanci w Szczytnie
    Policjanci w Szczytnie

Węgorzewo

Wczoraj (02.05.2018) w Komendzie Powiatowej Policji w Węgorzewie adaptację zawodową rozpoczęło ośmioro funkcjonariuszy. Po zakończeniu szkolenia zawodowego podstawowego, młodzi policjanci kierowani są do odbycia adaptacji zawodowej w wydziałach prewencji. To kolejny etap szkolenia podczas służby przygotowawczej. Młodych adeptów powitała I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie kom. Marta Umbras oraz Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego kom. Adrian Gajda. Funkcjonariusze pełnić będą służby na terenie Węgorzewa oraz mniejszych miejscowości na terenie powiatu. Jednym z podstawowych zadań mundurowych będzie zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Adepci monitorować będą rejony parków, skwerów, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych. Skupią się także na miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócenia porządku. Obecność funkcjonariuszy możliwa jest dzięki wsparciu udzielonemu przez władze samorządowe, Starostę Węgorzewskiego, Burmistrza Miasta Węgorzewo oraz Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Węgorzewie.

  • Policjanci w Węgorzewie
    Policjanci w Węgorzewie
  • Policjanci w Węgorzewie
    Policjanci w Węgorzewie

Każdy z młodych policjantów odbędzie 37 służb adaptacyjnych dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny na terenie powiatów, do których zostali delegowani.

(esz/gm/tm)

Powrót na górę strony