Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warmiński, Kętrzyn: Nie uniknęli kary. Poszukiwani zatrzymani

Niektórym udaje się odwlec wykonanie kary przez kilka lat, innym przez kilka miesięcy, jednak w każdym przypadku jest ona nieunikniona. Operacyjne ustalenia kętrzyńskich policjantów doprowadziły do zatrzymania poszukiwanego przez ostatnie lata 29-latka. Mężczyzna trafi za kraty za pobicie i rozbój. Lidzbarscy policjanci zatrzymali z kolei dwóch mieszkańców gminy w celu odbycia kar pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa drogowe.

Kętrzyn

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie ustalili na podstawie pracy operacyjnej, że poszukiwany listem gończym za pobicie i rozbój 29-latek może przebywać w jednym z mieszkań na terenie Giżycka. Mężczyzna przez ponad siedem lat ukrywał się przed organami ścigania. Z tego względu wystawiony został za nim list gończy wydany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Dzisiaj (27.06.2018) kilka minut po godz. 05:30 kętrzyńscy policjanci zatrzymali na jednej z ulic Giżycka poszukiwanego mężczyznę. Mieszkaniec Kętrzyna wyszedł jak każdego dnia do pracy, nie spodziewając się, że zostanie zatrzymany. Mężczyzna zaskoczony był widokiem policyjnych legitymacji. Poszukiwany przekonał się, że wymiar sprawiedliwości o nikim nie zapomina, a zmiana miejsca zamieszkania nie chroni przed orzeczoną karą. Zgodnie z wydanym przez sąd nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego, zatrzymany najbliższe 2 lata i 8 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Lidzbark Warmiński

Pewien 52-latek z Runowa był poszukiwany przez lidzbarski sąd za naruszenie sądowego zakazu kierowania rowerem. Kiedy policjanci z patrolu interwencyjnego zapukali wczoraj (26.06.2018) kilka minut po godz. 14:00 do drzwi mieszkania mieszkańca gminy, ten spał jeszcze w łóżku. W chwili zatrzymania poszukiwany miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna zostanie przetransportowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy. Kolejnego zatrzymanego zauważyli policjanci z lidzbarskiego wydziału kryminalnego, gdy ten wychodził ze sklepu. 36-latek poszukiwany był nakazem doprowadzenia, wydanym przez lidzbarski sąd. Mężczyzna ma do odbycia karę 12 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

(ab/mk/tm)

  • Zatrzymany poszukiwany 36-latek
    Zatrzymany poszukiwany 36-latek
Powrót na górę strony