Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warmiński: Na stulecie odzyskania niepodległości posadzili las

Komendant Powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim nadkomisarz Piotr Koszczał włączył się w sadzenie lasu. Odpowiedział na zaproszenie Nadleśnictwa Bartoszyce, aby uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Nadleśnictwo Bartoszyce zorganizowało sadzenie lasu sosnowego, w celu upamiętnienia i uczczenia wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem w 1918 roku przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości. 

Spotkanie rozpoczęła uroczysta msza święta koncelebrowana przez duchownych - ks. inf. dr Adolfa Setlaka z Bartoszyc i ks. kan. Stanisława Tokarza.

W dalszej części spotkania Starosta Bartoszycki Wojciech Prokocki  wraz z przedstawicielami lokalnych samorządowców i instytucji oraz przedstawiciele służb mundurowych z Bartoszyc i Lidzbarka Warmińskiego posadzili hektar lasu. Sosny, które zostały posadzone mają symboliczne znaczenie, w wieku 100 lat osiągają swoją dojrzałość, a wiec na 200 setną rocznicę odzyskania niepodległości sosny będą już pełnoletnie.

Miejsce sadzenia zostało upamiętnione kamieniem z tablicą „Dla upamiętnienia 100-ej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniu 08 maja 2018 roku las ten posadzili Samorządowcy, Żołnierze i Funkcjonariusze Służb Mundurowych oraz emerytowani i czynni pracownicy Nadleśnictwa Bartoszyce”.

Po podsumowaniu dnia i podziękowaniu za udział wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Nadleśniczego Nadleśnictwa Bartoszyce p. Zygmunta Zbigniewa Pampucha pamiątkowe certyfikaty potwierdzające udział w spotkaniu.

 

mk/kw

Powrót na górę strony