Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: Spotkania policjantów z uczniami i mieszkańcami

Czym jest przemoc rówieśnicza i demoralizacja? Co to jest czyn karalny i co za niego grozi? To tematy spotkania policjantów z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgorzewie. Natomiast podczas spotkań z mieszkańcami dzielnicowi promowali „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikację „Moja Komenda”.

Rozmowa z dziećmi i młodzieżą jest jednym z elementów działań prewencyjnych węgorzewskiej policji. Funkcjonariusze systematycznie spotykają się z uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Rozmawiają o zagrożeniach, na jakie są narażeni młodzi ludzie. Wczoraj (04.04.2018) policjantka zajmująca się problematyką nieletnich oraz dzielnicowy, odwiedzili uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Węgorzewie. Na spotkaniu młodzi ludzie dowiedzieli się kim jest osoba nieletnia, co kryje się pod pojęciem demoralizacji oraz czym jest czyn karalny oraz co to jest przemoc rówieśnicza. Usłyszeli również, jakie konsekwencje grożą im w przypadku wagarowania, nie przestrzegania regulaminu szkolnego oraz picia alkoholu czy palenia papierosów. Nie zabrakło także porad dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu. Na koniec spotkania policjanci przypomnieli o bezpiecznym poruszaniu się po drogach publicznych i obowiązku noszeniu elementów odblaskowych. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie omawianą tematyką, o czym świadczyły zadawane pytania i dyskusja na tematy, które szczególnie ich interesowały.

  • Spotkanie z policjantem #1
    Spotkanie z policjantem #1
  • Spotkanie z policjantem #3
    Spotkanie z policjantem #3

Dzielnicowi z węgorzewskiej komendy realizując założenia programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Dzielnicowy bliżej nas” spotykają się także ze społeczeństwem, by promować ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i mobilnej aplikacji "Moja Komenda". Podczas ostatniego spotkania z pracownikami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Węgorzewie informowali, jak za pomocą nowego narzędzia w szybki i prosty sposób przekazać Policji sygnał o miejscu zagrożonym bezpieczeństwem.

Wczoraj (04.04.2018) dzielnicowy sierż. sztab. Andrzej Kurowski spotkał się z pracownikami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Węgorzewie, zachęcając do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowy przypomniał, że dzięki tej innowacyjnej aplikacji następuje bieżąca i systematyczna wymiana informacji między społeczeństwem i Policją, co pozwala wyeliminować uciążliwe społecznie zachowania. Dzielnicowy wspomniał również o mobilnej aplikacji "Moja Komenda" umożliwiającej szybkie wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce.

  • Spotkanie z policjantem #2
    Spotkanie z policjantem #2

Każdy obywatel ma możliwość skorzystania z aplikacji informatycznej, jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i poinformowania Policji o zauważonym problemie mającym wpływ na poczucie jego bezpieczeństwa.

Wystarczy tylko posiadać internet wejść na stronę Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie i kliknąć na zakładkę z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, znajdującą się po prawej stronie. Na początku należy zapoznać się z regulaminem. W razie potrzeby można skorzystać z załączonej tam instrukcji obsługi. Później trzeba dokładnie wybrać miejsce, gdzie dochodzi do naruszenia prawa. Potem jeszcze tylko wybranie odpowiedniej kategorii zgłoszenia, np.: akty wandalizmu, grupowanie się młodzieży, czy wiele innych możliwości do wyboru. Na zakończenie należy zaznaczyć datę i godzinę zdarzenia. Informacja ta ułatwi policjantom zarejestrowanie zdarzenia.

Pamiętajmy, że takie zgłoszenie nie jest interwencją policji. W przypadku konieczności natychmiastowej pomocy, należy dzwonić pod numer telefonu 997 lub 112.

(gm/tm)

Powrót na górę strony