Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Kradli z zakładu pracy narzędzia i inne przedmioty. Pięciu mężczyzn zatrzymanych

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi pracownikom jednego z ostródzkich zakładów, którzy od około 2 lat wynosili z pracy sprzęt oraz przedmioty, które następnie sprzedawali na portalach internetowych. Wartość utraconego mienia pokrzywdzony wycenił na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Sprawa rozpoczęła się w połowie marca, kiedy to do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wpłynęło zawiadomienie o kradzieży blisko 650 sztuk markerów olejowych z jednego z ostródzkich zakładów. Wartość utraconego mienia wyceniona została na blisko 4500 złotych.

Policjanci zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. W toku prowadzonych czynności okazało się, że na jednym z portali internetowych sprzedawane są tego typu markery oraz inne przedmioty, które wykorzystywane są w tej firmie. W ogłoszeniach podany był numer do sprzedawcy. Okazał się nim jeden z pracowników zakładu. Mężczyzna został zatrzymany. W wyniku przeszukania należącej do niego szafki w pracy oraz mieszkania, policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk różnych przedmiotów. Był to m.in. rękawice, tarcze, ściernice pochodzące z zakładu, w którym pracował.

W wyniku przeprowadzonych czynności ostródzcy kryminalni ustalili, że zatrzymany współpracował z czterema innymi pracownikami. Mężczyźni od około 2 lat wynosili z firmy różne przedmioty i sprzedawali je na internetowych aukcjach. W ten sposób ukradli z zakładu towar o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Mieszkańcy powiatu w wieku od 29 do 49 lat usłyszeli zarzuty kradzieży. Przyznali się do zarzucanych im czynów. Za popełnione przestępstwa każdemu z nich grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Odzyskane przedmioty, których podejrzani nie zdążyli sprzedać wróciły do właściciela.

(ab/tm)

  • Zabezpieczone odzyskane przedmioty
Powrót na górę strony