Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz, Węgorzewo: Wypadki przy pracy. Policjanci wyjaśniają przyczyny śmierci 53 i 42-latka

Piscy policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło w żwirowni w miejscowości Kaliszki. 53-letni mężczyzna zginął przygnieciony przez koparkę. Z kolei węgorzewscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na terenie budowy jednej z dróg w gminie Węgorzewo. 42-letni pracownik w trakcie przecinania krawężnika piłą spalinową do betonu z nieznanych przyczyn rozciął sobie szyję. Niestety mężczyzna zmarł w drodze do szpitala.

Wczoraj około godziny 12.00 w żwirowni w miejscowości Kaliszki w gminie Biała Piska zginął 53-letni mężczyzna pracujący tam jako kierowca samochodu ciężarowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w trakcie załadunku ciężarówki przez koparkę, kierowca był na zewnątrz auta. Z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn koparka w trakcie obrotu przycisnęła 53-latka do naczepy pojazdu. Mieszkaniec Pisza poniósł śmierć na miejscu.

Około godziny 17.30 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy, został powiadomiony o wypadku do którego doszło na terenie budowy drogi w gminie Węgorzewo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z pracowników budowy  w trakcie przecinania krawężnika piłą spalinową do betonu z nieznanych przyczyn rozciął sobie szyję.  42-letni mężczyzna niestety zmarł w drodze do szpitala.

Policjanci pod nadzorem prokuratura prowadzą czynności, które pozwolą ustalić co było przyczyną tego tragicznego wypadku. O zdarzeniu poinformowano Państwową Inspekcję Pracy.

Powrót na górę strony