Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Reakcja świadka i policjantów uchroniła kobietę przed zamarznięciem

Właściwa reakcja świadka i interwencja kętrzyńskich policjantów uchroniła 43-letnią kobietę przed wychłodzeniem organizmu, a może i przed zamarznięciem. Kobieta w stanie upojenia alkoholowego została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godziny 20.00. Oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Traugutta pomiędzy hotelem, a apteką leży pijana kobieta. Będący na miejscu funkcjonariusze zastali siedzącą opartą o budynek kobietę, od której czuć było zapach alkoholu. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego 43-latki oraz złe samopoczucie kobiety na miejsce została wezwana załoga karetki pogotowia, która przewiozła kobietę do szpitala.

Film Świadek wezwał pomoc do osoby zagrożonej wychłodzeniem

Pobierz plik Świadek wezwał pomoc do osoby zagrożonej wychłodzeniem (format mp4 - rozmiar 3.41 MB)

Twoja reakcja może uratować ludzkie życie! Nie bądź obojętny!!!

Zimą policjanci podejmują wzmożone działania mające na celu pomoc tym, których zdrowie lub życie może być zagrożone. Dlatego nie pozostawajmy obojętni wobec osób bezdomnych lub pijanych, śpiących na ławce w parku czy przystanku autobusowym. Czasem wystarczy jeden telefon, by uratować im życie! Przypominamy, że jedną z głównych przyczyn zamarznięć jest alkohol. Ponieważ nie można go spożywać w noclegowniach, wielu bezdomnych szuka schronienia, gdzie indziej. W związku z tym policjanci kontrolują miejsca, w których osoby bezdomne przebywają najczęściej. Skuteczność działań w dużym stopniu zależy również od aktywności mieszkańców, dlatego pamiętajmy, wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

ep/in

Powrót na górę strony