Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Post. Tomasz Stypułkowski wyróżniony medalem za zasługi dla pożarnictwa

Brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa został odznaczony ełcki policjant post. Tomasz Stypułkowski. W maju 2017 roku funkcjonariusz w czasie wolnym z narażeniem własnego życia wbiegł do palącego się mieszkania. Ewakuował stamtąd 68-letniego mężczyznę i sam ugasił płomienie.

W Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Ełku policjant post. Tomasz Stypułkowski został odznaczony brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa. Medal przekazał policjantowi st. bryg. Bogdan Wierzchowski Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP. Jest to wyraz uznania za działania funkcjonariusza w maju 2017 roku. Post. Tomasz Stypułkowski w czasie wolnym od służby, przed klatką jednego z ełckich bloków usłyszał kobietę, która krzyczała, że pali się mieszkanie na parterze. Bez chwili namysłu policjant wbiegł do wnętrza mieszkania, z którego wydobywał się dym. W kuchni dostrzegł płomienie w okolicy kuchenki gazowej. Był tam też przestraszony i zdezorientowany właściciel mieszkania. Policjant ewakuował go w bezpieczne miejsce, a sam mokrym ręcznikiem ugasił pożar przed przyjazdem straży pożarnej. Dzięki temu nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia.

Okazało się, że lokator smażył frytki i rozgrzany olej kapnął na płomienie kuchenki gazowej. W wyniku tego zapalił się garnek, płomienie sięgnęły sufitu i doszło do pożaru. Poszkodowany 68-latek trafił do szpitala z poparzeniami głowy i dróg oddechowych. Konsultacji medycznej wymagał też policjant, który podtruł się dymem. Na szczęście jeszcze tego samego dnia opuścił szpital.

ak/in

  • Post. Tomasz Stypułkowski
    Post. Tomasz Stypułkowski
  • Post. Tomasz Stypułkowski
    Post. Tomasz Stypułkowski
  • Post. Tomasz Stypułkowski
    Post. Tomasz Stypułkowski
Powrót na górę strony