Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli odzież wartą około 40 tys. zł

Ponad 300 sztuk odzieży o wartości około 40 tys. zł., noszącej oznaczenia renomowanych firm, trafiło do policyjnego magazynu dowodów rzeczowych. Powód – podejrzenie, iż przedmioty te nie są oryginalne, a jako takie były sprzedawane w Internecie. Policjanci przesłuchali również właściciela towaru.

28-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do elbląskiej komendy policji i tam przesłuchany. 28-latek oferował do sprzedaży towar noszący oznaczenia oryginalnych marek. Robił to za pośrednictwem internetowych portali aukcyjno - sprzedażowych. Jak ustalili funkcjonariusze pionu zwalczania przestępczości gospodarczej, sprawca mógł tak działać od około roku. Podczas przeszukania lokalu zabezpieczono towar o łącznej wartości ponad 40 tysięcy złotych. To już druga w ostatnim czasie sprawa gdzie zabezpieczone jest odzież z podejrzeniem podrobienia i posługiwania się zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Tydzień wcześniej policjanci z pionu PG również zabezpieczyli od innego mężczyzny podobny towar. Teraz w obu sprawach zostanie powołany biegły, który określi oryginalność bądź podrobienie zabezpieczonych przedmiotów. Za naruszenie znaków towarowych oraz handel podróbkami zgodnie z ustawą może grozić kara do 2 lat pozbawiania wolności oraz wysoka grzywna.

(kn/tm)

  • Zabezpieczona odzież

Film Zabezpieczona odzież

Pobierz plik Zabezpieczona odzież (format mp4 - rozmiar 4.07 MB)

Powrót na górę strony