Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Na pomoc policjantów zawsze można liczyć

Policyjny patrol interweniował nocą w jednym z mieszkań na terenie Pisza. Zgłoszenie było bardzo nietypowe. Starszy mężczyzna zadzwonił na policję prosząc, aby funkcjonariusze pomogli mu podnieść schorowaną matkę, która spadła z łóżka. Sam jest niesprawny ruchowo i nie może sobie poradzić. Patrol pojechał pod wskazany adres, gdzie podniósł 75-letnią kobietę, która najprawdopodobniej chciała skorzystać ze stojącego obok balkonika.

Dzisiaj nad ranem piski patrol został wezwany na bardzo nietypową interwencję. Do oficera dyżurnego piskiej komendy zadzwonił starszy mężczyzna. Poprosił, aby funkcjonariusze pomogli mu podnieść schorowaną matkę, która spadła z łóżka na podłogę. On jest niesprawny ruchowo i sam nie może sobie poradzić.

Policjanci natychmiast pojechali do jednego z mieszkań na terenie Pisza. Zastali tam 54-letniego mężczyznę na wózku inwalidzkim, który jedną nogę miał w gipsie. W pokoju na podłodze leżała kobieta. Była to 75-letnia pani Krystyna. Kobieta najprawdopodobniej chciała sięgnąć po stojący przy łóżku balkonik, ale nie dała rady i spadła.

Funkcjonariusze bez wahania ruszyli z pomocą kobiecie i z powrotem położyli ją do łóżka.

Jej 54-letni syn serdecznie podziękował policjantom, że pomogli mu w sytuacji, w której on był zupełnie bezradny. Mężczyzna ten dodał, że bez wahania zadzwonił na policję. Wiedział, bowiem, że na pomoc policjantów zawsze można liczyć.

asz/in

  • St.sierż. Adrian Dąbkowski
    St.sierż. Adrian Dąbkowski
  • St.sierż. Przemysław Patalan
    St.sierż. Przemysław Patalan
Powrót na górę strony