Węgorzewo: Rozmawiali z młodzieżą o cyberprzemocy i e-papierosie
Policyjny profilaktyk wspólnie z przedstawicielem sanepidu przeprowadził spotkanie z uczniami technikum. Celem spotkania było uświadomienie młodych ludzi czym jest cyberprzemoc. Uczniowie poznali formy i przejawy tego negatywnego zjawiska, które może dotknąć każdego użytkownika Internetu i telefonu komórkowego. Natomiast przedstawicielka sanepidu opowiedziała o szkodliwości nikotyny i paleniu e-papierosa.
Komputer oraz telefon komórkowy to pożyteczne wynalazki, z których obecnie korzystają wszyscy-dzieci i dorośli. Internet stanowi skarbnicę wiedzy i informacji, jest platformą na której młodzież kontaktuje się z rówieśnikami, miejscem nauki, pracy itp. Należy jednak pamiętać, że wykorzystywany w sposób niewłaściwy, może wyrządzić sporo krzywdy. Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich dla dziecka, to wszystko może za sobą nieść poważne konsekwencje.
Wczoraj, (23.11.2017) policjantka zajmująca się profilaktyką z węgorzewskiej komendy spotkała się z uczniami Technikum Handlowego w Węgorzewie. Celem spotkania było zwiększenie świadomości młodych ludzi w kwestii zagrożeń internetowych. Funkcjonariuszka chciała także pokazać, że obok całej gamy pozytywnych zastosowań Internetu wiążą się z nim pewne niebezpieczeństwa. Podczas zajęć wyjaśniła uczniom, jakie zachowania w Internecie są niebezpieczne. Szczególną uwagę zwróciła na kontakty i spotkania z osobami nieznajomymi, poznanymi w Sieci oraz na niebezpieczeństwa z tym związane. Wskazała przykłady cyberprzemocy stosowanej w Internecie: nękanie, straszenie, obrażanie w sieci lub za pomocą telefonu komórkowego, wysyłanie wulgarnych e-maili i smsów, kłótnie internetowe, rejestrowanie, publikowanie i rozsyłanie ośmieszających informacji, zdjęć i filmów, podszywanie się pod inną osobę.
Natomiast przedstawicielka Sanepidu, opowiedziała o szkodliwości nikotyny i paleniu e-papierosa oraz uświadamiała młodzież jakie są objawy zatrucia i skutki uboczne z zażywania środków odurzających i psychoaktywnych.
To już kolejne spotkanie węgorzewskich policjantów z uczniami podczas których poruszono problematykę „Cyberprzemocy”.
gm/kw