Olsztyn: Nietrzeźwy wiózł pasażerów, został zatrzymany - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Nietrzeźwy wiózł pasażerów, został zatrzymany

Nietrzeźwy kierowca rejsowego busa relacji Olsztyn – Szczytno został zauważony przez policjantów z olsztyńskiej drogówki, gdy w trakcie jazdy rozmawiał przez telefon. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie 52-letniego kierowcy. Skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy, oprócz utraty prawa jazdy i wysokiej grzywny może grozić jeszcze kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (23.11.2017r.) przed godziną ósmą policjanci z olsztyńskiej drogówki podczas patrolowania centrum miasta na ul. Dworcowej zauważyli kierowcę rejsowego busa, który podczas jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Gdy funkcjonariusze podeszli do kierowcy, od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy i wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie 52-latka, który ruszając z Olsztyna chciał zawieźć swoich pasażerów aż do Szczytna. W trakcie kontroli wewnątrz pojazdu znajdowało się czterech nieświadomych zagrożenia podróżnych.

O zaistniałej sytuacji nieodpowiedzialny kierowca powiadomił swojego szefa, który na miejsce przysłał kolejny autobus, tym razem z trzeźwym kierowcą, aby pasażerowie mogli dojechać do miejsca docelowego. 52-latka mundurowi przewieźli do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, gdzie poddali go ponownemu badaniu na zawartość alkoholu w organizmie.

W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach, wyszło również na jaw, że 52-latek ma już na sumieniu podobne zdarzenie. W 2007 roku policjanci ze Szczytna zatrzymali go w stanie nietrzeźwości, gdy ten kierował osobowym mercedesem. Niestety nie na długo zapamiętał tamtą lekcję.

Za korzystanie podczas jazdy z telefonu komórkowego policjanci ukarali 52-latka mandatem karnym w wysokości 200zł. Zatrzymali także jego prawo jazdy. Teraz, kierowca autobusu odpowie przed sądem. Grozi mu kara co najmniej: 3 lata zakazu prowadzenia pojazdów, 5 tysięcy zł świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Mimo licznych apeli, policjanci w dalszym ciągu zatrzymują kierowców pod wpływem alkoholu. Przypominają o kategorycznym zakazie kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. Zdrowy rozsądek i trzeźwość umysłu na pewno bardzo szybko zaowocuje poprawą bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(rp/rj)

Powrót na górę strony