Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Interweniowali wobec pijanych rodziców

Policjanci z Pasłęka interweniowali w jednym z mieszkań w podpasłęckiej miejscowości. Tam pijani rodzice mieli sprawować opiekę nad 3-miesięcznym dzieckiem. Interwencja potwierdziła zgłoszenie. O sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

Była godzina 13.30 gdy policjanci przyjechali pod wskazany przez oficera dyżurnego adres. W mieszkaniu była  alkoholowa impreza, w której brały udział 4 osoby. W tym samym czasie opiekę nad 3-miesięcznym dzieckiem „sprawowali” biorący w niej udział rodzice: 42-letnia kobieta oraz jej 59-letni partner. Po badaniu alkotestem okazało się, że mają odpowiednio: 3,2 promila – kobieta oraz 2,3 promila mężczyzna.

W mieszkaniu panował nieład, a na podłodze rozrzucone były puste butelki po alkoholu. Rodzice mieli problemy z zachowaniem równowagi i wysławianiem się oraz odpowiadaniem na pytania policjantów dotyczące sprawowania opieki nad dzieckiem. Funkcjonariusze ustalili, że taki stan trwał od kilku dni. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie oraz pracownika socjalnego. Do czasu ich przyjazdu sami uspokajali płaczącego chłopca dopóki nie zasnął.

W konsekwencji po wizycie lekarza i decyzją pracownika socjalnego 3-miesięcznego chłopca przekazano tymczasowo pod opiekę rodziny 42-latki. Teraz policyjna dokumentacja trafi do sądu.

kn/in

Powrót na górę strony