Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Policjanci włączyli się w międzynarodową kampanię „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

„19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” to międzynarodowa kampania, w którą włączyła się piska policja. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z młodzieżą, by porozmawiać o przemocy. Potem uczestnicy kampanii ruszyli w miasto, by głośno mówić o swoim sprzeciwie wobec krzywdzeniu najmłodszych. Uczniowie odwiedzili także piską komendę, gdzie spotkali się z Komendantem Powiatowym Policji w Piszu.

Piska policja włączyła się w międzynarodową kampanię „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Jest to kampania prowadzona we wszystkich krajach świata koordynowana przez organizacje zajmujące się prawami dzieci i kobiet. Inicjatorem tego przedsięwzięcia w powiecie piskim jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji jest „TAK dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem”. Głównym celem kampanii jest budowanie świata, w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży.

Piscy funkcjonariusze włączyli się w to przedsięwzięcie. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną przeprowadziła spotkanie z młodzieżą, które odbyło się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu. Mówiła na temat krzywdzenia dzieci i młodzieży nawiązując do coraz powszechniejszego zjawiska cyberprzemocy.

Potem młodzież ruszyła w miasto, by pokazać mieszkańcom, że jest przeciwna wobec krzywdzenia najmłodszych i ma prawo do życia w świecie bez przemocy. IJej znakiem rozpoznawczym były balony w kolorze pomarańczowym oraz symboliczne pomarańczowe wstążeczki, które były przypinane dorosłym.

Młodzież jedną z tych pomarańczowych wstążeczek udekorowała także mundur Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, mł. insp. Radosława Drach. Młodzież odwiedziła bowiem piską komendę, gdzie spotkała się z jej gospodarzem.

asz/in

  • Policjanci włączyli się w międzynarodową kampanię „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”
    Policjanci włączyli się w międzynarodową kampanię „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”
  • Policjanci włączyli się w międzynarodową kampanię „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”
    Policjanci włączyli się w międzynarodową kampanię „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”
Powrót na górę strony