Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Pijany, bez prawa jazdy i z kolegami w samochodzie uciekał przed policjantami

Niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie w stanie nietrzeźwości i bez uprawnienia, to zarzuty jakie usłyszał 27-latek. Kierowca podróżował z dwoma kolegami, z którymi prawdopodobnie pił alkohol podczas jazdy. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 27-letniego kierowcy doszło na terenie gminy Prostki. Patrol dzielnicowych zauważył samochód, który z dużą prędkością przejeżdżał przez miejscowość. Kierowca zlekceważył jednak policyjne sygnały dźwiękowe i świetlne nakazujące mu zatrzymanie się i zaczął uciekać. Po przejechaniu kilku kilometrów policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę. Wtedy okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy oraz nie posiada uprawnienia do kierowania. 27-latek jechał z dwoma młodszymi kolegami, którzy także byli pod wpływem alkoholu. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyźni razem w samochodzie spożywali alkohol. Kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Mężczyzna odpowie za jazdę bez uprawnienia, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co w znowelizowanym kodeksie karnym jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

ak/in

Powrót na górę strony