Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Nowo przyjęci policjanci z Warmii i Mazur

To już 3 ślubowanie nowo przyjętych policjantów na Warmii i Mazurach. Tym razem policyjny mundur założy 20 osób. W tym gronie są 3 kobiety, które zdecydowały się służyć w naszej formacji. W tym roku odbędą się jeszcze dwie takiego typu uroczystości.

W tym roku policyjny mundur założyło już 27 osób. Dziś (25.08.17r) do tego grona dołączyło kolejnych 20. Uroczyste ślubowanie odbyło się w sali gimnastycznej na ulicy Pstrowskiego 3, gdzie na co dzień policjanci z Olsztyna podnoszą swoje kwalifikacje fizyczne. Nowo przyjętych policjantów przywitał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Jan Markowski, który powiedział, „jak odpowiedzialnym jest  bycie policjantem i co za sobą niesie codzienna służba”. Szczególne słowa uznania szef warmińsko-mazurskiej Policji skierował do rodzin policjantów, które na co dzień będą wspierały przyszłych funkcjonariuszy Spośród 20 osób, które zasiliły szeregi warmińsko-mazurskiej policji znalazło się 17 mężczyzn i 3 kobiety. Największa liczba policjantów będzie służyła w OPP w Olsztynie - 6 osób, do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i Komend Powiatowych Policji w Ostródzie i Mrągowie po 3 osoby, do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie trafią 2 osoby, natomiast po jednej osobie trafi do Komend Powiatowych w Piszu, Działdowie i Elblągu. Teraz całą 20 czeka 6-miesięczny kurs podstawowy.

Podczas szkolenia, policjanci zostaną przygotowani do wykonywania odpowiedzialnej i trudnej pracy. Funkcjonariusze, pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry dydaktycznej, wzbogacą swoją wiedzę na temat broni palnej, środków przymusu bezpośredniego, nauczą się wszelkich procedur wynikających z obowiązujących przepisów. Po zakończeniu kursu powrócą do swoich macierzystych jednostek, w których będą zdobywać doświadczenie.

Przypomnijmy!!!

Osoba, która pragnie założyć mundur, musi spełnić kilka warunków:

· być obywatelem polski o nieposzlakowanej opinii

· nieskazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa lub przestępstwa skarbowe,

· korzystać z pełni praw publicznych,

· posiadać co najmniej średnie wykształcenie,

· posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Wszelkich informacji nt. wstąpienia w szeregi Policji można uzyskać w Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej KWP w Olsztynie mieszczącej się na ulicy Piłsudskiego 5 lub pod nr tel. 895224400, 895224402, a także poniżej zamieszczonym linkiem.

http://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/wolnytekst/30101,Jak-zostac-policjantempracownikiem-policji.html

W  tym roku szeregi garnizonu warmińsko-mazurskiego zasili łącznie 133 funkcjonariuszy.

 

 

kw

 

Powrót na górę strony