Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo: Najpierw napadł, a potem groził, że zabije jeśli pokrzywdzony powiadomi policję

Kara nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 27-latkowi, który napadł, a następnie okradł częściowo sparaliżowanego mężczyznę. Podejrzany od niedzieli przebywa w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze wspólnie z prokuratorem wystąpili już z wnioskiem o tymczasowy areszt wobec sprawcy.

W miniony weekend oficer dyżurny policji został poinformowany przez mieszkańca powiatu braniewskiego o tym ,że został okradziony. Funkcjonariusze, którzy pojechali pod wskazany adres ustalili, że doszło nie tylko do kradzieży. Z uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji wynika, że 57-letni pokrzywdzony spożywał alkohol ze swoim znajomym. Kiedy wyprosił go ze swojego domu został przez niego napadnięty. 27-latek wykorzystał fakt, że częściowo sparaliżowany mężczyzna nie może w pełni się bronić. Używając siły obezwładnił pokrzywdzonego, a następnie szczegółowo sprawdził jego odzież, skąd zabrał pieniądze. Na tym jednak nie zakończył działania. Funkcjonariusze ustalili także, że 27-latek zagroził mężczyźnie, że go zabije, jeśli powiadomi policję.

Podejrzany od niedzieli przebywa w policyjnej celi. Funkcjonariusze wspólnie z prokuratorem wystąpili już z wnioskiem o tymczasowy areszt wobec sprawcy. Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony