Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ostróda

Ostróda: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policjant w czasie wolnym od służby zauważył nietrzeźwego mężczyznę wsiadającego za kierownicę osobowego forda. Zastawiając mu drogę uniemożliwił mu dalszą jazdę. Okazało się, że 46-latek miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi powiatu kętrzyńskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczorem na jednej z ulic w Morągu. Tam na placu parkingowym uwagę policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zwrócił głośno zachowujący się mężczyzna, który szedł ze swoją rodziną.  Na parkingu cała czwórka wsiadła do osobowego forda, a on próbował odjechać. Policjant podejrzewał, że kierowca jest nietrzeźwy, więc zastawił mu drogę własnym ciałem. Po chwili wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki. Do czasu przyjazdu patrolu w przytrzymaniu mężczyzny pomagał mu kolega - strażak.

Kierowcą forda okazał się 46-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Wynik badania wykazał, że mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. 46-latek wkrótce za swój czyn odpowie przed sadem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

jk/in