Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Zapatrzyła się na policyjny patrol i spowodowała kolizję

Funkcjonariusze piskiej policji interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy. Kiedy policjanci w tej sprawie, w pobliżu doszło do kolizji drogowej. Jak się okazało kierująca autem zapatrzyła się na interweniujących policjantów i najechała na tył innego samochodu, który przepuszczał osoby na przejściu dla pieszych. Za popełnione wykroczenie 21-latka ukarana została mandatem. Nietrzeźwemu kierującemu grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (13.07.2017) przed godz. 23:00 policjanci piskiej prewencji otrzymali informację, że do miasta od strony miejscowości Stare Guty, jedzie samochód całą szerokością drogi.

Funkcjonariusze zatrzymali opisany pojazd do kontroli drogowej na ul. Wojska Polskiego w Piszu. Było to Audi A4, którym kierował 31-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Już po otwarciu drzwi tego auta policjanci nie mieli żadnych wątpliwości, że kierujący jest pijany. Bardzo wyraźnie czuć było od niego alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że wypił tylko jedno piwo. Zatrzymane zostało mu prawo jazdy. Z uwagi na to, że kierujący nie wskazał żadnej osoby, której mógłby przekazać swój pojazd, audi zostało odholowane. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 31-latkowi grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wykonywali czynności z udziałem nietrzeźwego kierującego na parkingu przy markecie. W tym samym czasie w pobliżu sklepu doszło do kolizji drogowej. Na miejsce przyjechał drugi patrol policji, który zajął się obsługą tego zdarzenia.

Jak ustalili funkcjonariusze przed przejściem dla pieszych zatrzymał się pojazd marki WV Touran. Kierujący tego auta przepuszczał bowiem osoby przechodzące przez ulicę. Za nim jechał samochód marki VW Sharan. Kierująca tym pojazdem, 21-letnia mieszkanka Pisza, nie zachowała należytej ostrożności, nie skupiła wzroku na drodze i najechała na tył pojazdu marki VW Touran, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. W wyniku zdarzenia na szczęście nie ucierpiała żadna osoba.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierująca sharanem ukarana została przez policjantów mandatem karnym w wysokości 300 złotych

(ASz/TM)

Powrót na górę strony