Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Giżycko: Dbają o bezpieczeństwo na wodzie. Sprawdzają, kontrolują i pomagają

Giżyccy wodniacy rozpoczęli już sezon na wodzie. Doświadczenia minionych lat wykazują, że funkcjonariusze na wodzie są bardzo potrzebni i niejednemu żeglarzowi pomogli uchronić mienie, zdrowie, a nawet życie. Policyjne patrole na wodzie przede wszystkim studzą brawurę szczególnie młodych żeglarzy, eliminują nietrzeźwych, ale też niosą pomoc tam, gdzie ona jest potrzebna.

Wszyscy wiedzą, że policyjne patrole wodne w sezonie letnim dbają o bezpieczeństwo żeglarzy i amatorów kąpieli. Od maja 2017 roku giżyccy wodniacy regularnie pełnią służbę na wodzie, gdzie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów wypoczywających na akwenach naszego powiatu.

W miniona sobotę (17.06.2017) wodniacy pełnili służbę na jeziorach Niegocin i Kisajno. Około godz. 19:00 podczas patrolu na jeziorze Kisajno funkcjonariusze zauważyli łódź żaglową stojąca w rezerwacie przyrody przy wyspie Kormoran. Podczas kontroli załogi jachtu, jeden z jej członków powiedział funkcjonariuszom, że dobili do wyspy z uwagi na to, że ich koleżanka źle się czuje. Od momentu kiedy wyszła z wody po kąpieli, dziwnie się zachowuje: nie pamięta co robiła, nie wie gdzie się znajduje i śmieje się bez większego powodu.

Policjanci nie zlekceważyli rozmowy i objawów samopoczucia pasażerki jachtu. Wezwali pogotowie, a kobietę i jej męża łodzią patrolowa przewieźli na brzeg jeziora, gdzie czekała już karetka. Po konsultacji lekarskiej okazało się, że kobieta prawdopodobnie dostała udaru i została przewieziona do szpitala.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność podczas wypoczynku nad wodą w szczególności kiedy są upały. Nie lekceważmy złego samopoczucia swojego jak również i innych członków załogi pamiętajmy, że które objawy i zachowania niejednokrotnie mogą prowadzić do śmierci.

(ICh/TM)

Powrót na górę strony