Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Pijana jechała samochodem – w zatrzymaniu 30-latki pomogło obywatelskie zgłoszenie

Zgłoszenie telefoniczne czy ujęcie obywatelskie - każdy sposób jest dobry, by powstrzymać kierującego pojazdem po spożyciu alkoholu. Doskonale wiedziała o tym osoba, która nie zawahała się i o swoich podejrzeniach poinformowała policjantów. Po zgłoszeniu, funkcjonariusze zatrzymali pijaną kobietę, która kierowała volkswagenem. 30-latka miała 2 promile alkoholu w organizmie i w ogóle nie posiadała uprawnienia do kierowania.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii na drodze. Aby zapobiegać takim sytuacjom, policjanci w codziennej służbie prowadzą kontrole stanu trzeźwości kierujących. Cieszy fakt,  że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy reagują i informują policję.

To właśnie dzięki takiej godnej naśladowania reakcji obywatela, policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 30-letniej mieszkance gminy Srokowo. Kobieta została zatrzymana w miejscowości Kosakowo, krótko po tym jak wsiadła za kierownicę, pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jej organizmie 2 promile. Jak się dodatkowo okazało, 30-latka nie posiadała w ogóle  uprawnienia do kierowania.

Wkrótce kobieta odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą jej 2 lata pozbawienia wolności.  

ep/in

Powrót na górę strony