Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztynek: W nocy, rowerem, bez oświetlenia po krajowej „16- tce”. Był pijany

O dużym szczęściu może mówić 17- latek, który pijany jechał rowerem bez oświetlenia po krajowej 16-tce. Chłopak zjechał nagle z pobocza na środek jezdni gdzie otarł się ramieniem o jadącą w tym samym kierunku ciężarówkę. Nie odniósł żadnych obrażeń. Po wykonaniu z nim czynności, policjanci przekazali go pod opiekę matki.

Wczoraj (05.06.17 r) w nocy, kilkanaście minut przed godz. 24:00, policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na DK 16 w okolicach m. Gietrzwałd. Według zgłoszenia, kierowca pojazdu ciężarowego potrącił rowerzystę.

Na miejscu okazało się, że 17- latek jadąc rowerem po poboczu nagle zjechał w kierunku środka jezdni ocierając się o jadącą w tym samym kierunku ciężarówkę. Chłopiec nie potrzebował pomocy lekarskiej, jednak kierowca postanowił zgłosić ten fakt na Policję.

Nastolatek może mówić o dużym szczęściu dlatego, że poruszał się bez wymaganego oświetlenia i był praktycznie niewidoczny na drodze. Ponadto jak ustalili policjanci, znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie w jego organizmie wykazało ponad pół promila.

Po wykonaniu czynności, policjanci przekazali 17- latka pod opiekę matki. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie chłopak odpowie przed sądem rodzinnym.

Ab/kw

Powrót na górę strony