Ostróda: Zmiany w organizacji ruchu w okolicy Ostródy - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Zmiany w organizacji ruchu w okolicy Ostródy

Kierowcy poruszający się DK nr 7 w okolicach Ostródy i miejscowości Górka muszą zachować szczególną ostrożność i bacznie przyglądać się oznakowaniu na drodze. Wykonawcy robót drogowych otworzą w tym miejscu przejazd w związku z zakończeniem przebudowy starego odcinka drogi, od ronda przy Exspo Mazury do miejscowości Górka. Policjanci apelują o rozwagę i skupienie na drodze w związku ze zmianą organizacji ruchu.

Od przyszłego poniedziałku (15.05.2017) czeka nas kolejna zmiana w organizacji ruchu na modernizowanej S7 w okolicy Ostródy. Jak informuje firma Budimex zaplanowano wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu w ciągu drogi krajowej nr 7. Zmiana związana jest z zakończeniem przebudowy starego odcinka drogi DK7 od ronda przy Exspo Mazury do miejscowości Górka oraz przywróceniem na nim ruchu relacji Gdańsk – Warszawa.

Jednocześnie zamknięte dla ruchu zostanie dotychczasowe połączenie nowo wybudowanym odcinkiem drogi S7 od czterowlotowego ronda (na wysokości Arena Ostróda) do miejscowości Worniny. Zamknięcie związane jest z koniecznością ukończenia robót drogowych oraz mostowych w obrębie Węzła Ostróda Południe.

W związku ze zmianami w organizacji ruchu policjanci apelują do kierowców o rozwagę i szczególną ostrożność przy poruszaniu się i zjazdach na nowe odcinki drogi. Przypominamy o tym, że należy zwracać uwagę na znaki drogowe i tablice informacyjne uwzględniające zmiany. W miejscach zmian należy spodziewać się zwiększonej liczby patroli ruchu drogowego, którzy będą monitorować przejazdy. Przewidywany okres funkcjonowania nowej organizacji ruchu to 3 miesiące.

(JK/TM)

Powrót na górę strony