Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany i kokainę

Policjanci zatrzymali 51- letniego mieszkańca miasta, w mieszkaniu którego znaleźli ponad kilogram marihuany i kokainę. Interwencja dotyczyła innego przestępstwa, które na szczęście okazało się nieprawdziwe. Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy i posiadania narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku tygodnia około godz. 22:00 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Barczewie dostał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na olsztyńskich Jarotach miało dojść do przestępstwa, a osobie tam mieszkającej stało się coś złego. Zgłaszający nie podał jednak żadnych szczegółów i po chwili się rozłączył.

Policjanci natychmiast pojechali we wskazany adres. Na miejscu nikt nie otwierał drzwi. Na miejsce zostali wezwani strażacy i w związku z uzasadnionym podejrzeniem zagrożenia życia funkcjonariusze weszli do mieszkania siłowo.
W środku nikogo nie było. I wprawdzie nikomu nie stała się krzywda, jednak do przestępstwa doszło.
W mieszkaniu policjanci ujawnili m.in. lampy, wiatraki i składany namiot w którym znajdował się susz roślinny oraz suche łodygi roślin. Ponadto, w toku przeszukania znaleźli również duże słoiki z suszem roślinnym. Na miejscu pracował również technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady i dowody rzeczowe. Policjanci zabezpieczyli ponad 1200 gramów marihuany i prawie 150 gramów kokainy.
W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze z Wydziały do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 51- letniego właściciela mieszkania.
Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy oraz posiadania znacznych ilości narkotyków, do których się przyznał. Podejrzany ma już na swoim koncie m.in. oszustwa.
Wczoraj zastosowany został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(ab/rj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.4 MB)

Powrót na górę strony