Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo: Podczas kontroli drogowej chciał wręczyć łapówkę

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi, który chcąc przekonać policjantów do odstąpienia od dalszych czynności służbowych, zaproponował łapówkę. Mężczyzna został poddany kontroli po tym, jak bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i z nadmierną prędkością poruszał się po drogach. Próbując uniknąć odpowiedzialności wraz z dokumentami do kontroli przekazał 100-złotowy banknot. Funkcjonariusze zatrzymali 28-latka. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj w trakcie patrolu w miejscowości Cieszęta uwagę policjantów ruchu drogowego zwrócił kierowca cysterny, który bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz z nadmierną prędkością poruszał się po tamtych drogach. Policjanci przystąpili więc do kontroli.

Funkcjonariusze poinformowali 28-latka o przyczynie interwencji oraz wezwali go do okazania dokumentów. W tym momencie mężczyzna oświadczył policjantom, że ma już wystarczającą ilość punktów karnych i zaproponował im, że zapłaci za ich obiad. Kiedy spotkał się ze stanowczą odmową funkcjonariuszy podjął kolejną próbę przekonania patrolu do odstąpienia od czynności służbowych. W komplecie dokumentów, które przekazał policjantom umieścił 100-złotowy banknot, licząc, że w ten sposób uniknie jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Funkcjonariusze zatrzymali 28-latka. Mężczyzna został doprowadzony do jednostki policji, a następnie po zgromadzeniu materiału dowodowego trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Podejrzany nie przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

jc/in

Powrót na górę strony