Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mrągowo: Młodzi mężczyźni podejrzani o rozbój w areszcie

Sąd na okres trzech miesięcy aresztował dwóch młodych mieszkańców Mrągowa. 17- i 18-latek podejrzani są o dokonanie rozboju, w wyniku którego zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

W środę (11.01.2017) do mrągowskiej komendy zgłosił się młody mężczyzna, który poinformował, że w nocy ul. Warszawskiej dwóch nieznanych mu mężczyzna napadło na niego. Bili i kopali go po całym ciele, a następnie zabrali telefon komórkowy. Wartość utraconego przedmiotu według pokrzywdzonego to 400 złotych.

Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci wykonali szereg czynności dochodzeniowo - śledczych mających doprowadzić do ustalenia i zatrzymania podejrzanych. Policjanci przesłuchali świadków i osoby mogące mieć jakąkolwiek wiedzę na temat zdarzenia. Przeprowadzili oględziny miejsca i zabezpieczyli ślady oraz typowali sprawców przestępstwa. Dalsza praca śledczych ruszyła sprawy z miejsca. Dzięki zebranym informacjom już kilka dni po zdarzeniu mrągowscy policjanci ustalili trzech podejrzanych, w efekcie czego trafili oni do policyjnego aresztu. Równocześnie funkcjonariusze odzyskali utracony telefon komórkowy.

Dwóch z nich 17- i 18-latek usłyszeli zarzut rozboju. Do Sądu Rejonowego w Mrągowie trafił także wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Dzisiaj decyzją sądu mężczyźni trafili na 3 miesiące do aresztu.

Za przestępstwo rozboju Kodeks Karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

(DK/TM)

Powrót na górę strony