Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Nietrzeźwi awanturnicy w policyjnym areszcie

Podczas minionego weekendu policjanci z powiatu bartoszyckiego kilkukrotnie interweniowali wobec nietrzeźwych sprawców awantur domowych. Kilku z nich trafiło do policyjnego aresztu. Wobec jednego z mężczyzn prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji z nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania. Kolejny ze sprawców na wniosek prokuratora i decyzją sądu został aresztowany.

16 grudnia br. we wczesnych godzinach porannych policjanci z Bartoszyc otrzymali zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań na terenie gminy Sępopol. Sprawcą okazał się 60-latek, który szarpał i wyzywał swoją matkę, a także groził jej pozbawieniem życia. Za swoje zachowanie wobec matki został zatrzymany i doprowadzony do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w bartoszyckiej komendzie policji.

Kolejne zgłoszenie dotyczące awantury w mieszkaniu pojawiło się w godzinach popołudniowych. Tym razem również nietrzeźwy 31-letni mieszkaniec gminy Bartoszyce wywołał awanturę domową wobec swojego ojca. Jego zachowanie polegało na szarpaniu oraz wyzywaniu poszkodowanego, a także zniszczeniu mienia w mieszkaniu. Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie.

Niemal natychmiast po zatrzymaniu drugiego z awanturników oficer dyżurny odebrał następne zgłoszenie dotyczące awantury w jednym z mieszkań w gminie Bartoszyce. Sprawcą okazał się nietrzeźwy 30-latek. Mężczyzna ten wyzywał, uderzył i przewrócił swoją 54-letnią matkę oraz groził jej pozbawieniem życia. Za swoje zachowanie został zatrzymany i umieszczony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

16 grudnia br. prokurator zastosował dozór policji połączony z nakazem opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego wobec zatrzymanego za wywołanie awantury w mieszkaniu 37-letniego mieszkańca Bartoszyc. Tym samym mężczyzna, który podejrzewany jest o znęcanie się nad swoim ojcem został zobowiązany do stawiennictwa kilkukrotnie w ciągu tygodnia w bartoszyckiej komendzie policji.

W tym dniu również bartoszyccy policjanci doprowadzili do sądu 26-letniego mieszkańca gminy Bartoszyce, który jest podejrzewany o to, że od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną. Zebrany w jego sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na złożenie wniosku do sądu o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora aresztując na okres trzech miesięcy zatrzymanego dwa dni wcześniej mężczyznę.

Wszystkie rodziny, w których przeprowadzone były policyjne interwencje zostały objęte procedurą Niebieskiej Karty. Od tego momentu policjanci oraz pracownicy instytucji współpracujących będą sprawdzali stan bezpieczeństwa członków tych rodzin. Procedura Niebieskiej Karty kończy się w momencie wyeliminowania przemocy w rodzinie i nie jest ograniczona określonym maksymalnym czasem trwania.

Kodeks karny za przestępstwo znęcania się nad osobami najbliższymi przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

łg/in

Powrót na górę strony