Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nidzica: Dokonał zniszczeń na blisko 86 tys., bo „kazały mu głosy”. 29-latkek został aresztowany

27 zarzutów usłyszał nidziczanin, który w ciągu roku dokonał licznych zniszczeń, kradzieży z włamaniem, oszustw i gróźb. Mężczyzna jest podejrzany m.in. o to, że podpalił magazyn z materiałami elektrycznymi, instalację elektryczną w bloku mieszkalnym, usiłował ukraść samochód, a także wielokrotnie kradł pieniądze z konta najbliższych. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższy miesiąc.

W ubiegły piątek (02.12.2016) nidziccy policjanci zostali poinformowani o licznych zniszczeniach na dziedzińcu zamku, nidzickiego ratusza oraz jednej ze spółdzielni mieszkaniowych na terenie Nidzicy. Sprawca dokonał uszkodzenia latarni wyrywając przewody i bezpieczniki elektryczne, powyrywał przewody i rozbił infomat, powyrywał przewody elektryczne, internetowe i telefoniczne, zbił 10 szyb, połamał drzewko oraz tablicę informacyjną. W jednej z klatek schodowych wybił szybę w gablocie ogłoszeń oraz zniszczył luksfery. Starty zostały oszacowane na ponad 12 000 zł.

W środę (07.12.2016) kryminalni zatrzymali 29-latka, który przyznał się do zniszczenia mienia. Powiedział policjantom, że popełnił te czyny będąc pod wpływem alkoholu i tłumaczył się tym, że słyszał wtedy głosy, które kazały mu to zrobić.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie nidziczaninowi wczoraj (08.12.2016) 27 zarzutów z pośród prowadzonych 4 postępowań. Mężczyzna przyznał się do kierowania gróźb karalnych, kradzieży, zniszczeń mienia, oszustwa, kradzieży pieniędzy z konta za pomocą skradzionej karty bankomatowej oraz zniszczeń mienia. Wszystkie straty poniesione na szkodę osób prywatnych i instytucji państwowych został oszacowane na blisko 86 tys zł.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.2 MB)

Wobec podejrzanego zastosowany został dozór policyjny, który nie przyniósł pożądanego efektu, dlatego policjanci złożyli wniosek o tymczasowy areszt. Dziś (09.12.2016) sąd przychylił się do niego i zastosował wobec mężczyzny areszt na okres miesiąca. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(ID/TM)

Powrót na górę strony