Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Potrącił 38-latka na pasach. Zatrzymano mu prawo jazdy

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 38-latka. Wstępne ustalenia wskazuja na to, że kierujący skodą mężczyzna nie zauważył przechodzącego przez przejście dla pieszych 38-latka. Kierowcy skody zatrzymano prawo jazdy. Mężczyzna był trzeźwy. W organizmie poszkodowanego były blisko 2 promile alkoholu.

Wczoraj (21.11.2016) około godz. 17:40 na ul. Bohaterów Warszawy w Bartoszycach doszło do potrącenia pieszego. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że 51-letni kierowca skody jadąc w kierunku miasta, najprawdopodobniej nie zachował ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu przez przejście dla pieszych mężczyźnie. 38-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Kierujący skodą był trzeźwy, natomiast w organizmie potrąconego mężczyzny było blisko 2 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze ustalają dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia.

Piesi, rowerzyści i motorowerzyści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Najczęstszymi przyczynami potrąceń to przede wszystkim lekceważenia przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierujących jak i samych pieszych.

Ze statystyk policyjnych wynika, że najczęstszym powodem tych zdarzeń to niedostosowanie prędkości przez kierujących do panujących warunków na drodze, nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu oraz wtargnięcia przez pieszych na jezdnię.

Każdy kierowca powinien pamięć, że w miejscu przejścia dla pieszych obowiązuje zasada zachowania szczególnej ostrożności i bezwzględnego zmniejszenia prędkości. Pieszy natomiast za każdym razem, gdy chce przejść na druga stronę ulicy powinien upewnić się, że kierowca widzi go i w razie konieczności zdąży wyhamować. Jeżeli nie ma takiej pewności powinien nie wchodzić na pasy.

(BP/TM)

  • Miejsce zdarzenia
Powrót na górę strony