Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn/Olsztynek: Oficer dyżurny komisariatu nagrodzony przez Komendanta Głównego Policji

Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk nagrodził oficera dyżurnego z Komisariatu Policji w Olsztynku sierżanta sztabowego Krzysztofa Kłosa. Policjant został wyróżniony za wzorowe wykonywanie zadań służbowych oraz błyskawiczną reakcję minimalizującą skutki pożaru, który wybuchł w nocy w budynku naprzeciwko komendy.

Dziś w gabinecie Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie w obecności bezpośredniego przełożonego, mł.insp. Mieczysław Wójcik wręczył oficerowi dyżurnemu nagrodę przyznaną przez Komendanta Głównego Policji. Sierżant sztabowy Krzysztof Kłos został wyróżniony przez nadinsp. dr Jarosława Szymczyka za wzorowe wykonywanie zadań służbowych oraz błyskawiczną reakcję minimalizującą skutki pożaru.

Przypomnijmy, że pożar budynku znajdującego się obok komisariatu wybuchł o godzinie 2.00 w nocy 8 października br.  Kiedy oficer dyżurny Komisariatu Policji w Olsztynku robił obchód jednostki, zauważył, że na sąsiedniej ulicy pali się dach. Zadzwonił pod numer 998 i wezwał na pomoc straż pożarną, po czym chwycił za gaśnicę znajdująca się w komisariacie i pobiegł gasić ogień. Na posesji znalazł ławkę ogrodową, wyrwał ją z ziemi i wspinając się po niej, wszedł na dach palącego się domu. Do przyjazdu strażaków robił wszystko, aby ogień nie rozprzestrzenił się na dalszą część dachu.

Dzięki reakcji policjanta pożar został w porę ugaszony i nikt nie odniósł obrażeń.

mp/in

 

  • Wyróżniony nagrodą sierż. szt. Krzysztof Kłos
Powrót na górę strony