Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Policjanci kryminalni uratowali uczestniczki kolizji

Wczorajszego ranka na trasie Szczytno-Nowiny doszło do kolizji drogowej z udziałem osobowego forda. Samochód, który leżał na boku w rowie zauważyli przejeżdżający dwaj szczycieńscy policjanci kryminalni. Funkcjonariusze wyciągnęli przez szyberdach pojazdu dwie kobiety, które zakleszczone nie potrafiły z niego wyjść. Jak ustalono, 49-letnia kierująca najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków jazdy i wypadła z jezdni do pobliskiego rowu. Uczestniczkom zdarzenia na szczęście nic się nie stało.

Wczorajszego ranka dwaj szczycieńscy policjanci kryminalni, którzy poruszali się na trasie Szczytno – Nowiny, dostrzegli na poboczu drogi leżącego w rowie osobowego forda. Funkcjonariusze zauważyli, że spod maski pojazdu wydobywa się ciemny dym. Ich reakcja była natychmiastowa. Najważniejsze były dwie kobiety znajdujące się wewnątrz auta. Z uwagi na to, że z obydwu stron drzwi samochodu były zablokowane oraz uszkodzone, policjanci podjęli decyzję o wydobyciu kobiet przez szyberdach auta. Na szczęście 49-letnia kierująca oraz 67-letnia pasażerka były przytomne i jak się okazało nie doznały żadnych obrażeń.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca fordem najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, wypadła z jezdni do przydrożnego rowu.

Kobiety mogą mówić o ogromnym szczęściu, że to zdarzenie nie zakończyło się tragicznie.

 

(es/rj)

Powrót na górę strony