Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk, Ostróda: Jeden jechał bez świateł, bez dokumentów i z amfetaminą w kieszeni. Drugi narkotyki miał w domu

Ełccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 25-latka, który prowadził auto bez włączonych świateł. Jak się okazało mężczyzna podróżował bez wymaganych dokumentów, za to z amfetaminą w kieszeni. Ostródzcy kryminalni z kolei zatrzymali 21-latka, który narkotyki przechowywał w swoim mieszkaniu. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pełniący wczoraj (16.10.2016) służbę na drogach powiatu ełckiego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, który nie miał włączonych świateł mijania. Gdy kierujący szukał dokumentów policjanci zauważyli, jak z jego odzieży wypada torebka strunowa z białym proszkiem. Badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina. Okazało się także, że mężczyzna podróżuje bez wymaganych dokumentów. 25-latek został zatrzymany.

Policjanci zadbali trównież o to, by została mu pobrana krew do badań na zawartość substancji odurzających w organizmie. Analiza ma potwierdzić, czy mężczyzna prowadził pojazd pod ich wpływem.

Również ostródzcy kryminalni zatrzymali osobe, która była od pewnego czasu podejrzewana o posiadanie narkotyków. Kiedy policjanci zebrali wystarczające dowody, zapukali do domu mieszkańca gminy Ostróda. W pokoju 21-latka funkcjonariusze znaleźli pojemniki, w których znajdował się susz roślinny. Po sprawdzeniu narkotesterem okazało się, że była to marihuana.

Zabezpieczono też pieniądze, które mężczyzna trzymał razem z narkotykami. 21-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (16.10.2016) podczas przesłuchania młody mieszkaniec gminy Ostróda usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(AK/JK/TM)

Powrót na górę strony