Pisz: Policjanci w centrum Pisza promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa jest dostępna na terenie województwa warmińsko – mazurskiego od blisko dwóch tygodni. Wystarczy wejść na stronę internetową Komendy Powiatowej Policji w Piszu i kliknąć baner z logo mapy. W ten sposób każdy obywatel może zgłosić nurtujący go problem dotyczący bezpieczeństwa. O tym właśnie informowali funkcjonariusze, którzy w centrum Pisza promowali założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
W poniedziałkowe przedpołudnie piscy policjanci w centrum Pisza promowali ideę i założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na terenie naszego województwa jest ona dostępna od blisko dwóch tygodni. Przez ten czas piska policja otrzymała 29 sygnałów od obywateli, którzy zgłosili swój problem. Zgłoszenia dotyczą najczęściej: spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, przekraczania dopuszczalnej prędkości, czy nieprawidłowego parkowania, ale pojawiła się także informacja o jeżdżeniu quadami po lesie.
Przypomnijmy, że każdy obywatel ma możliwość skorzystania z tej mapy i poinformowania Policji o nurtującym go problemie mającym wpływ na poczucie jego bezpieczeństwa. Wystarczy tylko wejść na stronę Komendy Powiatowej Policji w Piszu i kliknąć baner z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa znajdujący się po prawej stronie. Dalsza obsługa jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna. Na początku należy zapoznać się z regulaminem. W razie potrzeby można skorzystać z załączonej tam instrukcji obsługi.
Później trzeba dokładnie wybrać miejsce, gdzie dochodzi do naruszenia prawa. Potem jeszcze tylko wybranie odpowiedniej kategorii zgłoszenia, np.: akty wandalizmu, grupowanie się młodzieży, czy wiele innych możliwości do wyboru. Na zakończenie należy zaznaczyć datę i godzinę zdarzenia, które ułatwi funkcjonariuszom monitorowanie zjawiska.
Pamiętajmy, że takie zgłoszenie nie jest interwencją. W przypadku konieczności natychmiastowej pomocy ze strony Policji należy dzwonić pod numer telefonu 112 lub 997.
Każde zgłoszenie naniesione na mapę zagrożeń jest weryfikowane przez Policję. W przypadku potwierdzenia takiej informacji podjęte zostaną działania mające na celu wyeliminowanie uciążliwego dla mieszkańców zjawiska.
Zapraszamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
(as/rj)