Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Stracił „prawko” za brawurową jazdę

19-letni elblążanin został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za brawurową jazdę ulicami Elbląga, która miała miejsce w maju br. Mężczyzna stworzył tak duże zagrożenie dla innych, że sąd podjął decyzję o odebraniu mu prawa jazdy na 6 miesięcy oraz grzywnie 600 złotych. Policjanci ostrzegają piratów drogowych - nikt nie jest bezkarny i anonimowy na drodze.

Ten młody elblążanin praktycznie od 7 maja br. nie może prowadzić samochodów. Stało się to dlatego, że urządził sobie szalony rajd ulicami miasta, stwarzając przy tym niezwykłe zagrożenie dla pieszych i innych kierowców. Ta sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia z Rycerską. Po godzinie 11.00 swoją toyotą celicą przejechał z dużą prędkością ruchliwe skrzyżowanie pasem, przeznaczonym dla skręcających w prawo, następnie w niedozwolony sposób wyprzedzał samochody jadące prawidłowo w tym samym kierunku. Dzięki reakcji świadków, którzy zapisali numery rejestracyjne auta, kierowca został wezwany na przesłuchanie i w rezultacie ukarany. Początkowo twierdził, że za kierownicą siedział jego kolega. Materiał dowodowy był na tyle mocny, że mężczyzna przyznał się do winy.

Młody kierowca odwoływał się od wyroku. Jednak wczoraj do elbląskiej komendy wpłynęło pismo wskazujące na prawomocny wyrok w tej sprawie. 19-latek stracił prawo jazdy na 6 miesięcy, a dodatkowo sąd ukarał go grzywną w wysokości 600 złotych.

Przypominamy, że Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie uruchomił specjalny adres mailowy stopagresjidrogowej@ol.policja.gov.pl

Na adres tej skrzynki mailowej można przesyłać  informacje oraz filmy dotyczące naruszeń przepisów ruchu drogowego na terenie naszego województwa. Specjalna skrzynka kontaktowa pomoże wyeliminować z naszych dróg tych, którzy swoją brawurą, bezmyślnością oraz łamaniem  przepisów mogą doprowadzić do tragedii. Policjanci ostrzegają piratów drogowych - nikt nie jest bezkarny i anonimowy na drodze !

Powrót na górę strony