Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Rzucił golonką w kelnerkę - policyjna interwencja wobec agresywnego klienta restauracji

Elbląscy policjanci brali udział w nietypowej interwencji. Jeden z klientów renomowanego lokalu gastronomicznego w centrum miasta, rzucił w kelnerkę golonką. Po zatrzymaniu 60-latek nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania w żaden logiczny sposób. Jedno jest pewne, na długo zapamięta zamówienie, za które musiał słono "zapłacić", zgodnie z policyjnym taryfikatorem.

Do zdarzenia doszło około godziny 17.00 w jednym z lokali gastronomicznych w Elblągu. Jeden z klientów zamówił tam golonkę i dwa drinki. Zaraz po tym jak kelnerka podała mu danie, on rzucił w nią talerzem. Golonka wylądowała na podłodze, a agresywny klient, jak gdyby nic się nie stało, wyszedł z restauracji. Obsługa od razu powiadomiła policję. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę na ulicy Wyspiańskiego w Elblągu. Powiedział policjantom, że kelnerki chciały go pobić. Przyznał, że rzucił mięsem, dosłownie i w przenośni, gdyż dodatkowo ubliżał pracującym tam kobietom. 60-latek został ukarany 300-złotowym mandatem za szalbierstwo. Mężczyzna musiał także uregulować rachunek na kwotę 100 złotych i przeprosić obsługę lokalu.

Szalbierstwo polega na wyłudzeniu, bez zamiaru uiszczenia należności, świadczeń lub usług. Zgodnie z Kodeksem wykroczeń szalbierstwo zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny (art. 121 Kodeksu wykroczeń).

js/in

Powrót na górę strony