Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Policjanci z rowerowego patrolu zatrzymali 4 osoby podejrzane o włamanie

Mariola K., Paweł L., Dawid K., oraz Kamil J. to cztery osoby, którą na gorącym uczynku włamania zatrzymał policyjny patrol rowerowy. Trzech mężczyzn i kobieta wynosili właśnie skradzione z domu przedmioty. Zdarzenie miało miejsce na jednej z posesji przy ul. Grochowskiej. Teraz odpowiedzą za kradzież z włamaniem.

Było chwilę po godzinie 1.00 w nocy, gdy oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wysłał na ul. Grochowską najbliższy patrol, który był na Starym Mieście. Był to patrol rowerowy, a zgłoszenie dotyczyło dziwnych odgłosów dochodzących z jednego z domów. Policjanci przyjechali na miejsce, a że rower nie hałasuje to chwilę przyglądali się poczynaniom podejrzanych, którzy latarkami oświetlali sobie miejsce, w które wynosili skradzione z domu przedmioty. Policjanci widząc kilka osób wezwali do pomocy drugi patrol. Na miejscu zatrzymano cztery osoby 43-letnią kobietę oraz trójkę mężczyzn w wieku 18, 25 i 32 lat. Podejrzani z wnętrza wynieśli część sprzętu AGD oraz metalowe elementy. Jak ustalili policjanci, kobieta i mężczyźni dostali się do środka wyważając najpierw okno, a następnie drzwi. Resztę tak rozpoczętego wieczoru cała czwórka spędziła w celach policyjnego aresztu. Przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem. Za taki czyn Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Patrole rowerowe funkcjonują w elbląskiej policji od kilku lat. Pod swoją opieką mają wszystkie elbląskie parki i tereny zielone. Wąskie parkowe uliczki przez które nie przejedzie radiowóz są idealne do tego, by przemieszczać się po nich rowerem. Poza tym patrol rowerowy jest bardziej mobilny niż policjanci w patrolu pieszym. W ciągu krótszego czasu są także w stanie sprawdzić większy teren.

kn/in

  • Policyjny patrol rowerowy przed wyjazdem na służbę
Powrót na górę strony