Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Włamali się do opla, a gdy nie udało im się go uruchomić postanowili go okraść. Postępowanie zakończone aktem oskarżenia

Iławscy policjanci wspólnie z tamtejsza Prokuraturą Rejonową zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko trzem mieszkańcom gminy Iława. Mężczyźni włamali się do auta, a kiedy nie mogli go uruchomić ukradli radio, portfel z dokumentami oraz torebkę. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Kodeks karny za ten czyn przewiduje kare nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko trzem mieszkańcom gminy Iława. Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawcy włamali się do opla a następnie próbowali go uruchomić poprzez skręcenie kabli. Kiedy im się to nie udało ukradli z samochodu radio, portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz torebkę z całą zawartością.

Policjanci przeprowadzili czynności, przesłuchali świadków. Po zebraniu materiału dowodowego policjanci ustali, że kradzieży z włamaniem dokonał 28–latek i jego dwaj młodsi koledzy.

Cała trójka usłyszała zarzuty. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia, które przekazali pokrzywdzonym.

Kodeks karny z kradzież z włamaniem przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(JK/TM)

Powrót na górę strony