Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm.: Zgłaszająca interwencję okazała się jej sprawcą

Lidzbarscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie powiatu, po tym jak 19-latka zgłosiła, że jej partner wszczął awanturę i jej w trakcie próbował ją udusić. Po przyjeździe funkcjonariuszy na miejsce sytuacja w mieszkaniu okazała się zupełnie inna. To dziewczyna była agresywna i okładała pięściami partnera. Celowo wezwała policję, chcąc w ten sposób zrobić na złość chłopakowi. Pijana 19-latka noc spędziła w policyjnym areszcie

Wczoraj (26.06.2016) przed godz. 21:00 oficer dyżurny lidzbarskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od 19 letniej mieszkanki powiatu. Młoda kobieta twierdziła, że jej konkubent wszczął awanturę domową, a jej trakcie „dusił ją za szyję”. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji.

Policjanci na miejscu ustalili, że to zgłaszającą - będąc pod wpływem alkoholu - wszczęła awanturę domową, a w jej trakcie okładała pięściami swojego partnera.

19-latki nie uspokoił nawet przyjazd funkcjonariuszy. Kobieta nie zmieniła swojego zachowania, nie reagowała na polecenia policjantów i nie chciała się uspokoić.

W celu zapobieżenia dalszym awanturom, funkcjonariusze podjęli decyzję, że kobieta zostanie zatrzymana do wytrzeźwienia. Na wieść o tym 19-latka zmieniła adresata swojej agresji i próbowała ją przelać na interweniujących funkcjonariuszy. Próbowala szarpać funkcjonariuszy za mundur i ich kopać, co nie uchroniło jej przed spędzeniem nocy w policyjnym areszcie.

Na miejscu interwencji wobec tych osób wszczęta została procedura niebieskiej karty.

19-latka po wytrzeźwieniu będzie się tłumaczyć przed policjantami z bezpodstawnego wezwania ich na interwencję oraz agresywnego zachowania.

(BM/TM)

Powrót na górę strony